Search

Dlaczego warto karmić psa naturalnymi przysmakami?

Wszyscy możemy się zgodzić, że myśl o karmieniu naszych psów naturalnymi smakołykami może być nieco onieśmielająca, ale być może pomożemy Ci zrozumieć korzyści płynące z naturalnych smakołyków dla psów – Twoje zwierzęta będą Ci za to wdzięczne!

Wszyscy staramy się żyć zdrowiej, a zamiana torebki słodyczy lub kawałka ciasta na pyszną sałatkę owocową może zrobić różnicę. To samo dotyczy naszych psów! Naturalne przysmaki to jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie diety psa. Nie tylko są pyszne i pachną niebiańsko dla psów, ale oferują szeroki zakres korzyści zdrowotnych i są pełne ważnych składników odżywczych, które wspierają wszystkie aspekty zdrowia psa.

Naturalne przysmaki są przygotowywane w sposób zapewniający zachowanie wszystkich składników odżywczych, które zostałyby utracone w ciężkim procesie przygotowania masowo produkowanych przysmaków dla psów. Naturalne przysmaki nie zawierają żadnych szkodliwych toksyn, chemikaliów, konserwantów, dodatków ani hormonów, które można znaleźć w wielu masowo produkowanych przysmakach. Dodatki te mogą mieć negatywny wpływ na każdy aspekt zdrowia fizycznego i psychicznego psa.

Zdrowie układu trawiennego

Naturalne składniki są łatwiej trawione przez psy, co pomaga w utrzymaniu zdrowych jelit. Składniki odżywcze przyjmowane z naturalnym pożywieniem są lepiej wchłaniane przez organizm i łatwo dostępne do wykorzystania.

Pielęgnacja stawów

Naturalne przysmaki o wysokiej zawartości kwasów Omega-3, glukozaminy i chondroityny pomagają wspierać zdrowe stawy, zmniejszać ból i stany zapalne.

Higiena jamy ustnej

Żucie wytwarza ślinę w jamie ustnej, która pomaga wypłukać bakterie. Długotrwałe żucie pomoże zmniejszyć gromadzenie się płytki nazębnej i kamienia nazębnego poprzez skrobanie o zęby podczas żucia, co działa jak naturalny środek do czyszczenia zębów.

Zdrowie skóry i sierści

Powiedzenie „jesteś tym, co jesz” odnosi się również do naszych futrzanych przyjaciół! Karmienie wysokotłuszczowymi, nadmiernie przetworzonymi smakołykami, które zawierają szereg chemikaliów, dodatków i konserwantów, może wpływać na zdrowie skóry i sierści psa. Może to skutkować problemami z suchą, swędzącą skórą, alergiami, wysypkami, matową sierścią i linieniem.

Wysoka zawartość białka

Naturalne przysmaki są bogate w białko, które jest niezbędne dla wielu aspektów zdrowia psa. Obejmuje to wzrost, stan skóry i sierści, zdrowie mięśni, zdrowie narządów, układ odpornościowy i pomaga organizmowi wytwarzać niezbędne enzymy i przeciwciała.

Żucie

Wszystkie psy uwielbiają żuć, to leży w ich naturze! Żucie poprawia ich ogólne samopoczucie, nie tylko zapewnia stymulację umysłową, pomaga zmniejszyć niepokój, nudę i zapobiega gryzieniu mebli! Uwalnia również serotoninę i dopaminę, które są ważne dla zdrowia psychicznego i dają psu to „szczęśliwe uczucie”.

Naturalny środek odrobaczający

Futrzane przysmaki pomagają oczyścić układ trawienny, poprawiają wypróżnianie i pomagają usunąć robaki z jelit.

Niższa zawartość kalorii

Masowo produkowane przysmaki są często bogate w kalorie, tłuszcz i wypełniacze. Ponieważ naturalne przysmaki to tylko mięso, oznacza to, że większość z nich ma naturalnie niższą zawartość kalorii. Otyłość jest dużym problemem u psów i może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie i jakość życia psa.

Szczęśliwe psy

Nie ma nic bardziej ekscytującego dla psów niż nowe zapachy, smaki i tekstury, a różnorodność przysmaków zapewnia psu stymulację umysłową, co skutkuje szczęśliwymi psami.

Inne posty

Kategorie produktów

Kategorie artykułów